July 26, 2021 02:32
Спорт

Нетси без Ирвинг во мајсторката со Бакс

Мајсторка ќе се игра во полуфиналето на Истокот помеѓу Бруклин и Милвоки, но ниту на тој натпревар Нетс ќе ја имаат помошта на Кајри Ирвинг.

Ирвинг го повреди скочниот зглоб на натпреварот број 4 во Милвоки кога доскокна врз ногата на Антетокунбо и го изврти глуждот.

Тренерот на Нетс, Стив Неш истакна дека Ирвинг сè уште не се опоравил, но дека ќе може да смета на него во финалето на Истокот, ако Бруклин го одбрани домашниот терен и ги победи Бакси.

Ирвинг имаше просек од 22,7 поени во плејофот, нешто помалку отколку во лигашкиот дел од сезоната (26,9).

GoGoAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Lupin III (2015): Italian Game Episode Full

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD. BLEND-S (https://animeflix.nl/m/7Ob2) Episode 12

AnimeBee Watch english anime Online in HD for FREE. Watch Ten Tokyo Warriors (Dub) Episode 6

KissAnime Linkedin: www.linkedin.com/in/kissanimemx