November 18, 2019 23:39
Свет

Нетанјаху: И по смената на е Болтон, САД има тврд став кон Иран

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека и после смената на американскиот советник за национална безбедност Џон Болтон, Вашингтон се уште има тврд став кон Иран.

Осврнувајќи се на новите американски санкции против иранската Револуционерна гарда кои беа најавени по смената на Болтон вчера, Нетанјаху за израелската телевизија Канал 20 рече дека „не се сомнева оти во секоја ситуација … претседателот Трамп и неговата администрација ќе имаат многу, многу тврд став кон Иран”. ј

Нови вести

Хутите киднапирале три бродови во Црвеното Море

Filip

ОН: Нападот во Триполи е воено злосторство

Filip

Демонстрантите во Ирак ги блокираа сите патишта кон главното пристаниште

Filip