January 26, 2021 12:08
Спорт

Несторовски и Стојановски позитивни на Ковид 19

Македонските фудбалски репрезенатативци Илија Несторовски од италјанскиот Удинезе  и Влатко Стојановски од францускиот Шамбли, кои беа дел од државниот тим за новриските обврски со државниот тим имаат позитивни тестови на коронавирусот и сега се испратени во самоизолација.

Несторовски најверојатно бил позитивен на вирусот уште пред неколку дена бидејќи не се најде во тимот на Удинезе за натпреварот против Фиорентина од италијанскиот Куп.

Претходно од македонските репрезентативци позитивен тест имаше и Стефан Ристовски од Спортинг Лисабон.