Македонија

Неспособноста на градоначалниците Мицкоски сака да ја покрие со барања за избори, време е за работа не за избори

Неспособноста на градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски сака да ја покрие со постојани барања за предвремени избори.
Во период на енергетска и економска криза, во ситуација кога парламентарното мнозинство е стабилно а Владата е полн легитимитет, потребна е работа за да се надминат последиците од кризите, а не предвремени избори и ново закочување, нови блокади.
Но тоа е односот на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ кон граѓаните и државата. Не нудат никакви решенија, не предлагаат ништо, немаат став за ништо, но затоа постојано само бараат избори само нешто кочат и блокираат, а нивните градоначалници не работат ништо освен што ги партизираат изборите.
Затоа Мицкоски вечерва се обиде да бара оправдувања, затоа и му се брза за избори, затоа што знае дека граѓаните гледаат колку се неспособни и неуспешни неговите градоначалници, но предвремени парламентарни избори нема да има. Следните избори ќе бидат во редовниот термин, во 2024 година.

 

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

gogoanimehub TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

gogoanimeio Naruto (Dub)

My Hero Academia Season 3 (Dub)

anime streaming GoGoAnime Bleach

anime gogo GoGoAnime Komi Can’t Communicate