September 18, 2021 16:41
Спорт

Неочекувано домашната тенисерка Осака елиминирана во 3. коло на Игрите

Јапонската тенисерка и една од главните фаворитки за освојување медал на Олимписките игри во Токио, Наоми Осака е елиминирана во 3. коло на женскиот турнир. Осака која го запали олимпискиот оган на свеченото отворање изненадувачки е поразена од Маркета Вондрушова од Чешка во два сета со 6:1 и 6:4.

Јапонката направи дури 32 неизнудени грешки во текот на мечот, а запиша 22 винери. Истиот број на винери го имаше и чешката претставничка, но 22 грешки помалку.

Веќе е формирана првата четвртфинална двојка Пављученкова ќе ги одмери силите против Бенчиќ.

KissAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animeflix.nl: Watch Amatsuki animeflix Episode 13 anime

Watch Ie Naki Ko Remy Specials Episode 3

Watch Nenga no Kizuna Episode Full

Hub docker: https://hub.docker.com/u/animeflixnl

360cities: https://www.360cities.net/profile/kissanmiemx