October 20, 2021 15:21
Македонија

Неофицијално: Околу 150 новозаразени со Ковид 19

Како што неофицијално дознава Курир од свои извори во Институтот за јавно здравје, досега се регистрирани 144 новозаболени, од кои 69 се од Скопје, a се очекуваат резултатите од уште една приватна лабораторија со што се очекува бројката на новозаразени да расте.

Вчера беа потврдени 175 случаи на инфекција со коронавирусот и пет смртни исходи.

Без најновите податоци, за последните десет дена во земјата се регистрирани 1.316 новозаразен и 36 починати.

ANIMEFLIX: Nanatsu no Bitoku Specials (Dub) anime episode 2 online free at https://animeflix.nl animeflix my hero academia movie

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

GoGoAnime Watch english anime Online in HD for FREE

Animepahe: March Comes in Like a Lion 2nd Season (Dub) anime episode 22 online free at https://animepahe.cc watch anime

Coub: https://coub.com/animefreakws

Knowyourmeme: https://knowyourmeme.com/users/kiss-anime--5