July 29, 2021 07:56
Македонија

Неофицијално: Околу 150 новозаразени со Ковид 19

Како што неофицијално дознава Курир од свои извори во Институтот за јавно здравје, досега се регистрирани 144 новозаболени, од кои 69 се од Скопје, a се очекуваат резултатите од уште една приватна лабораторија со што се очекува бројката на новозаразени да расте.

Вчера беа потврдени 175 случаи на инфекција со коронавирусот и пет смртни исходи.

Без најновите податоци, за последните десет дена во земјата се регистрирани 1.316 новозаразен и 36 починати.

AnimeDao detective conan animedao: Watch Your Lie in April Episode 7 (https://animedao.nl/m/BKP/ep-7)

AnimeFreak bleach animefreak: Naruto (https://animefreak.ws/m/3qx7) Episode 220