Македонија

Ненов за Фокус: БЕГ е „масло“ на Груевски, кој ја создал заедно со Фамилијата

Маријан Ненов е дипломиран електроинженер, кого маката во животот го направила и одличен правник. Тој е еден од основачите на здружението „Но пасаран“, кое веќе шест и пол години води судска битка со БЕГ.

Од една страна е компанијата, а од другата се илјадници граѓани, кои добиваат сметки за паушал за парно, а воопшто не користат вакво затоплување. Од 1 април е донесен Правилник со кој паушалот повеќе нема да се плаќа, но старите долгови и тужби никој не сака да ги избрише.

Ненов за „Фокус“ открива и дека БЕГ е „масло“ на екс премиерот Никола Груевски, кој ја создал заедно со Фамилијата.

watch anime. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

ANIMEFLIX Kiss x Sis (TV)

ANIMEFLIX Tokyo Ghoul Episode 10

dubbed anime My Hero Academia Season 4

DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO Episode 4