October 18, 2021 02:06
Свет

Нема плата за невакцинирани работници во Германија за време на карантин

Германските здравствени власти планираат нови правила според кои невакцинираните работници нема да добијат надомест на плата доколку мерките за коронавирус ги принудат на карантин.

Новите правила ги подготвува германското Министерство за здравство, и треба да стапат во сила најдоцна на 11 октомври. Новите правила ќе влијаат на луѓето кои се позитивни на коронавирус, како и оние што се враќаат од патувања од земји означени – „висок ризик”, кои сега ги вклучуваат Велика Британија, Турција и делови од Франција.

Невакцинираните патници од такви земји мора да бидат ставени во карантин најмалку пет дена, а не е задолжително оние што се вакцинирани или неодамна се опоравиле од вирусот.

GoGoAnime: Hanaukyou Maid-tai OVA anime episode 3 online free at https://gogoanime.be attack on titan gogoanime

One-Million Year Trip: Bander Book (https://animedao.nl/m/Z4By) Episode Full

Ippon Bouchou Mantarou (https://twistmoe.net/m/pv0B) Episode 2

"Bungaku Shoujo" Memoire Episode 3

Addwish: https://addwish.com/animefreakws

Os mbed: https://os.mbed.com/users/gogoanimebe/