August 13, 2022 19:43
Македонија

Нема да се одржат седницата за пратенички прашања и брифингот со Џафери

Собраниската седница за поставување пратенички прашања и традиционалниот месечен брифинг со претседателот на Собранието Талат Џафери предвидени за утре, нема да се одржат.

Како што соопшти собраниската Прес-служба, утрешните активности во Собранието се откажани поради прогласената тридневна жалост во земјава по автобуската несреќа во Бугарија, во која загинаа 45 лица.