January 28, 2022 10:05
Балкан

Неколку патници се повредени откако автобус излетал од патот крај Белград

Утринава после 10 часот се случила сообраќајна несреќа на патот кај приградската населба Умка, во правец кон Белград, пренесуваат српските медиуми.

Како што може да се забележи на фотографиите на репортерот на „Новости“ од местото на настанот, се превртел автобус на јавниот превоз.

Според првичните информации од српската полиција, во несреќата се повредени неколку лица.

Создадени се колони од автомобили во двата правца, а сообраќајот е во застој.

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

anime websites Dragon Ball (Dub)

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2

AnimeDao SK8 the Infinity (Dub) Episode 7

sites to watch anime AnimeDao So I'm a Spider, So What?

free anime online One Piece