January 24, 2020 06:33
Магазин

Недa Арнериќ ќе биде погребана во Алејата на заслужни граѓани во Белград

Градоначалникот на Белград, проф. д-р Зоран Радојичиќ, го даде своето одобрение да се постави урната на познатата српска актерка Неда Арнериќ во Алејата на заслужни граѓани.

„Градот Белград ѝ оддава почит на Неда Арнериќ, нашата голема актерка која во својата кариера оствари значајни улоги и на домашната, но и на меѓународната сцена“, рече градоначалникот.

„Таа беше омилена на филмското платно, добитничка на бројни награди во Србија и Југославија и остави трага на филмската уметност на која сите сме горди“ додаде Радојичиќ.

Неда Арнериќ почина на 67-годишна возраст.

Нови вести

Научници оживеаа глас на 3 илјади години стар египетски свештеник

Filip

ФОТО: 43-годишна мајка на четири деца прогласена за најубава жена на светот

Filip

Анџелина му се налути на Бред, но не поради Џенифер, туку поради неговата изјава

zane