June 28, 2022 01:57
Македонија

Неделков пред средбата со МТСП: Очекуваме да се затвори прашањето со деновите од штрајкот

Лидерот на Синдикатот за образование наука и култура, Јаким Неделков чекува да се затвори прашањето со деновите од штрајкот и исплатата на платите во градинките за периодот кога штрајкуваа.

„Очекуваме позитивни вести и за кратко ќе се обратиме пред јавноста“, рече Неделков пред влегувањето во просториите на Министерството за труд и социјална политика, каде ќе се сретне со министерката Јованка Тренчевска.

На последната средба меѓу МОН и СОНК, беше постигнато решение за 15 отсто повисоки плати на просветните работници.

go88 ông già noel go88 play fun GO88 - Thiên Đường Giải Trí Online, Game Bài Online

sunwin games SUNWIN - Game bài SUN WIN số 1 thị trường Châu Á 2022 game sunwin.vn