Македонија

Недела неработен ден обезбедува заштита на работничките права и поголеми дневници

Недела неработен ден е проект во низата проекти на Владата предводена од СДСМ кој ги унапредува работничките права.

Трет викенд по ред недела е неработен ден за 92 отсто од сите работници, а оние осум отсто кои денеска работат добиваат од 50 до 100 отсто повисоки дневници.

Со ова се реализира клучно ветување пред граѓаните дадено пред парламентарните избори во 2020 година.

Со недела неработен ден, се слеваат два отсто повеќе даноци кои ќе завршат во посебен фонд од кој ќе се инвестира во изградба на детски градинки.

СДСМ како одговорна државотворна партија продолжува со реализација на мерки политики кои значат заштита на работничките прави и повисок економски стандард за сите граѓани.

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

Death Note

anime to watch JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

watch subbed anime Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

AnimeDao SK8 the Infinity