August 2, 2021 20:50
Економија

„Недела на македонски производи“ во Букурешт

„Недела на македонски производи“ во Букурешт

Скопје, 14 јуни 2021 (МИА) – Министрите за земјоделство и за економија, Арјанит Хоџа и Крешник Бектеши и македонскиот амбасадор во Романија, Габриел Атанасов, денеска во Букурешт ќе ја отворат еднонеделната промоција на домашни земјоделски и прехранбени производи „Недела на македонски производи“.

Настанот во Букурешт, како што најавија од МЗШВ, ќе се одржи во зградата на Стопанската комора на Романија.

Пред влезот во салата ќе бидат поставени штандови со македонски производи од повеќе компании, кои ќе ги презентираат своите брендови и кои ќе бидат наменети за дегустација за гостите на настанот и за сите посетители кои во наредните денови ќе ја посетат промоцијата. Таа ќе трае до 18 јуни. ев/сп/

Watch anime online for free at AnimeHeaven bleach anime heaven. Gondora Episode Full

https://wcostream.cc watch anime free. Watch Duck Brigade Episode Full

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD. Redline (https://animeflix.nl/m/PE2P) Episode Full

KissAnime Edublogs: https://kissanimemx.edublogs.org/