October 26, 2021 00:58
Балкан

Невреме со обилни дождови создава проблеми на Балканот

Обилните врнежи од дожд кои го зафатија целиот регион создават проблеми. И косовскиот главен град Приштина се соочи со поплавени улици во централното градско подрачје.

Медиумите јавуваат дека поплавен бил и плоштадот во центарот на градот.

Хрватската престолнина Загреб и околните области денеска беа погодени од најавениот силен дожд, што предизвика проблеми во источниот дел на градот, Дуго Село и неговата околина.

Обилен дожд попладнево го зафати и поголемиот дел од Босна и Херцеговина, а некои патишта во Сараево, особено подвозниците, биле поплавени.

 

AnimeKisa: Gundam Build Divers Prologue anime episode Full online free at https://animekisa.in watch animes

WCOStream: The Wild Swans (Dub) anime episode Full online free at https://wcostream.cc wcostream spongebob

AnimeBee: Babylon anime episode 12 online free at https://animebee.to gogoanime

AnimeTV: Saigo no Door wo Shimero! anime episode Full online free at https://animetv.cc anime tv streaming online

Clozette: https://www.clozette.co/u/kissanimemx

Cuchi hochiminhcity: http://www.cuchi.hochiminhcity.gov.vn/Lists/Hoi_Dap_DB/DispForm.aspx?ID=2335