June 24, 2021 20:45
Скопје

Невреме го зафати Скопје, голем дел без струја

Од попладнево голем број на скопски општини се без снабдување со електрилна енергија, по силното невреме кое попладнево го зафати овој регион.

Центар, Дебар Маало, Кисела Вода, Аеродром се само дел од населбите кои од 14 часот останаа без струја.

Невремето што го зафати Скопје резултираше со испад во високонапонската мрежа. Поради таа причина, корисниците на дел од центарот на Скопје останаа без електрична енергија. Екипите на Електродистрибуција се секогаш на терен со цел брза интервенција при вакви ситуации. Корисниците се префрлуваат во алтернативни напојни точки, велат од ЕВН.

AniWatch Watch anime online, English anime online HD. Watch The Devil is a Part-Timer! (Dub) Episode 13

4Anime Watch english anime Online in HD for FREE. Watch BanG Dream! 3rd Season Episode 13

https://animeflix.nl animeflix plunderer. Tamako Love Story (Dub) (https://animeflix.nl/m/wLB5) Episode Full

KissAnime Gravatar: https://en.gravatar.com/kissanimemx