October 26, 2021 01:07
Балкан

Невреме во Тиват, причинета голема материјална штета

Големо невреме со силен југозападен ветер, дожд и град со големина на орев, утрово го погоди црногорскиот крајбрежен град Тиват и неговата околина.

Градот предизвикал голема материјална штета на автомобили, згради, овоштарници и маслинови градини, пишува весникот „Вијести”.

Големото количество дожд што падна за многу кратко време предизвика и мали поплави на патиштата во центарот на Тиват, но комуналните служби брзо интервенираа и ги отстранија последиците.

Екипи на Комуналното претпријатие, Службата за заштита на Тиват и доброволни противпожарни бригади беа ангажирани во расчистување на теренот и отстранување на последиците од невремето.

Претставници на Општина Тиват ги посетија погодените подрачја со цел да извршат увид на штетите и да ги координираат активностите за отстранување на последиците од невремето.

Website https://gogoanime.be: Watch Fairy Tail x Rave gogoanime Episode Full death note gogoanime

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro

UFO Princess Valkyrie: Shichiten Battou Hanayome Shuugyou (Dub) Episode Full

Watch High School DxD New: Oppai, Tsutsumimasu! Episode Full

Seedandspark: https://seedandspark.com/user/gogoanime-5

Pokecommunity: https://www.pokecommunity.com/member.php?u=972961