September 19, 2019 07:39
Свет

Невреме во Полска, има загинати и повредени

Неколку луѓе загинаа, а десетмина се повредени во Полска во силното невреме кое денеска го зафати планинскиот венец Татри на границата со Словачка.

Спасувачки екипи ќе тргнат кон врвот Гевонт, каде група туристи, меѓу кои има и деца, биле погодени од гром, објавија локалните медиуми.

Спасувачите со хеликоптер ќе бидат префрлени на планинскиот врв.

Нови вести

Шпанска даночничка украла 6,2 милиони евра од сметките на 38 спортисти

Igor

Воена парада на Иран со 200 бродови во Персиски Залив

Igor

ОН испратија експерти во Саудиска Арабија да ги истражат нападите

Igor