July 23, 2021 22:02
Балкан

Невреме во Грција, еден загинат во Солун

Делови на Грција денеска беа зафатени од силно невреме, а во Солун загина маж откако со автомобилот бил повлечен од надојдената вода предизвикана од обилниот дожд.

Како што соопштија од противпожарната служба на Грција, безживотното тело на мажот било пронајдено во западниот дел од Солун, додека пак во тек е потрагата по неговото возило.

Силно невреме ја зафати и Атина со обилен дожд и град, а во неколку населби од северниот дел имаше и прекини во снабдувањето со електрична енергија поради поплава на трафостаница.

Watch anime online for free at ANIMEFLIX animeflix dragon ball z. Saint Seiya: Knights of the Zodiac Episode 114

AniWatch Watch anime online, English anime online HD. The Seven Deadly Sins: Heroes' Frolic Episode Full

AnimeDao Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Watch Future Boy Conan 2: River Adventure Episode 1

KissAnime Plurk: https://www.plurk.com/KissAnimemx