February 16, 2019 17:09
Балкан

Невидена сообраќајна несреќа на автопатот Белград-Ниш, 7 лица загинати, 35 повредени 

Невидена сообраќајна несреќа на автопатот Белград-Ниш, 7 лица загинати, 35 повредени 

Седум лица загинаа, а 35 се повредени во два верижни судари на автопатот Белград-Ниш што се случи изутрината околу 7:00 часот. Сообраќајот во двата правци е запрен, а причина за несреќата е густа магла. Локалните медиуми пренесуваат дека во судирот учествувале повеќе од 40 возила. Карактеристично е тоа што двата судара се случиле речиси на идентично место, но на различни правци на автопатот.

Related posts

„Жолти елеци“ и во Хрватска

Valentina

Во Албанија регистрирана првата жртва од студот

Ivona

Злосторство какво што не се памети во Виена: Србин ја закла сопругата, ја задави ќерката (10) и се самоуби

24news