July 25, 2021 21:13
Магазин

Невестата починала на денот на венчавката, па младоженецот се оженил со нејзината сестра

Индијка починала на денот на својата венчавка па младоженецот се оженил со нејзината сестра. Невестата починала од срцев удар на сопствената венлавка, која се одржала во градот Етавах.

„Не знаевме што да направиме во таа ситуација. Двете семејства седеа заедно и некој предложи младоженецот да се ожени со мојата помлада сестра “, рече младиот брат Саураб.

„Семејствата разговараа за ова прашање и двајцата се согласија“, рече тој.

„Тоа беше бизарна ситуација, бидејќи излегувањето на мојата помала сестра се случи додека мртвото тело на другата сестра лежеше во друга просторија“, додаде тој.

По венчавката, семејството веднаш одржало церемонии за мртвата невеста, се наведува во извештајот.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. Minami-ke Natsuyasumi Episode Full

AnimeFreak Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Mai-Mai Miracle Episode Full

AnimeBee | Watch Anime Online | English Sub & Dub Anime Free. Koyomi History Episode Full