March 25, 2019 21:47
Фудбал

Неверојатни сцени во Примера: Судијата побара помош од ВАР собата, таму немаше никој…

Синоќа Реал Мадрид славеше со 1:4 на гостувањето кај Ваљадолид, а на домаќините во два наврати им беше поништен гол.

Домаќините имаат за што да жалат – промашија пенал, два гола им беа поништени со помош на ВАР технологијата, а при првиот гол се случи нешто навистина интересно.

Главниот судија побара помош од ВАР собата, а кога режисерот објави снимка од просторијата каде што судиите вршат прегледи на видео снимки, просторијата беше целосно празна. На крајот сепак беше донесена одлука за поништување на голот, а шпанските медиуми тврдат дека станува збор за техничка грешка.

Нови вести

Марадона: Овие играчи не го заслужуваат дресот на Аргентина

24info

Селекторот на Колумбија, Квеирош со совет до Хамес каде да ја продолжи кариерата

24info

Иличиќ по мечот со Македонија: Беше навистина тежок натпревар

24info