September 19, 2019 13:06
Спорт

НБА сезоната ќе почне на 22 октомври

Раководството на најсилната светска кошаркарска лига – НБА го претстави календар за претстојната сезона. Новото првенство ќе стартува на 22 октомври со два натпревари, објавено е на официјалниот Твитер на лигата.

Актуелниот шампион Торонто во премиерниот дуел ќе игра со Њу Орлеанс.

Во вториот меч ќе се борат двете екипи од Лос Анџелес, ЛА лејкерс и ЛА клиперс.

Нови вести

Влезниците за мечот Македонија -Словенија со популарни цени

Igor

Ѓорѓиев: Дојдовме, видовме, научивме

Igor

Спречената физичка пресметка меѓу Брозовиќ и Лукаку во соблекувалната на Интер

Igor