June 26, 2022 09:50
Спорт

НБА: Голден Стејт прв финалист

Кошаркарите на Голден Стејт изборија пласман во финалето на разигрувањето за титулата во НБА лигата, откако во петтиот натпревар во завршницата на Истокот го совлада Далас со 120-110 и триумфираа во серијата до четири победи со 4-1.

Своето шесто финале во последните осум години Голден Стејт го избори пред 18.064 домашни гледачи во „Чејс центар” во Сан Франциско.

Во големото финале Голден Стејт ќе игра против победникот од серијата меѓу Бостон и Мајами.

Пред шестиот натпревар Бостон води со 3-2.

Во своите пет последни финалиња Голден Стејт три пати славеа, освојувајќи ја титулата во 2015, 2017 и 2018.

tải go88 go88 giải trí đẳng cấp go88 game

https://sunwin.gg/