February 27, 2021 09:15
Магазин

На 62 изгледа 20 години помлада: Кога ќе ме видат со синот мислат дека ми е сопруг

Манекенката Лесли Карлтон има 62 години, но многумина кога ќе ја видат не можат да поверуваат дека е во седмата деценија од животот.

Не изненадува фактот дека дамите кои биле дел од јавниот живот во младоста продолжуваат да водат многу грижа за здравјето и визичкиот изглед и во подоцнежните години. Карлтон открива која е нејзината тајна за младешкиот изглед.

„Имам 62 години, а кога ќе ме видат со синот мислат дека ми е сопруг или помлад брат“, изјави таа.

Карлтон живее на релација Бали-Лос Анџелес, а најголемиот дел од животот го помина на Бали и во Индонезија. Со текот на годините, се појавуваше на бројни насловни страници на списанија. Сними голем број реклами, а се занимава со манекенство уште од рана возраст. И денес, на 62 години таа е модел за костими за капење.

За порталот mvpnews, таа наведува дека сега е во подобра форма отколку кога имала 40 години.

„И покрај тоа што имам 62 години, сè уште ми се пуштаат млади мажи, никој не верува дека имам повеќе од 40 години“, вели убавицата која е во брак со холивудскиот актер Матијас Хју (62).

Таа исто така наведува дека кога била млада не се занимавала со спорт, но дека внимавала што јаде.

„Отсекогаш сум ги слушала советите на баба ми која беше танчерка и јадеше мали оброци на секои два до три часа. Секогаш сум внимавала јаглехидратите и протеините да бидат во еден оброк со големина на дланка, додека зеленчукот треба да земе двојно повеќе простор во чинијата. Во триесеттите години започнав да се занимавам со спорт, со скијање и карате. Само пред 10 години започнав да кревам тегови и тоа ми помогна денес да изгледам вака“, рече моделот.

Таа додава дека кожата не ѝ е како во дваесеттите години, но дека линијата ѝ е многу подобра отколку во тој период од нејзиниот живот.

„Се мерам секој ден. Кога ќе видам колку тежам секој ден, полесно е да се утврди дали се прејадувам. Јадам на секои два до три часа и еднаш неделно имам ден кога јадам сè што сакам. Спијам осум часа секоја вечер, вежбам секој ден. Секој ден одвојувам време да бидам сама во природа. И на крајот, секогаш позитивно пристапувам кон работите“, рече манекенката и додаде дека јаде и хамбургери и пие вино, но само во недела.

I want to eat your pancreas (https://animeplanet.cc/m/7XeY) Episode Full at AnimePlanet anime planet hero academia

Watch Gleipnir (Dub) Episode 6 (https://funimationfree.com/m/4B9l/ep-6) at Funimation mob psycho 100 funimation