спорт

На Ѓоковиќ му е поништена визата за Австралија

Австралискиот министер за имиграција Алекс Хок ја искористи својата лична моќ за да му ја поништи визата на Новак Ѓоковиќ, јави „Ејџ”.

Адвокати на српскиот тенисер се подготвуваат веднаш да поднесат судска забрана против одлуката.

Доколку не ја оспори одлуката пред судот или не успее во тоа, Ѓоковиќ веднаш ќе биде депортиран од земјата.

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

watch anime dub High School DxD

ANIMEFLIX Dragon Ball (Dub)

watch animes JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

My Hero Academia Season 4

watch anime dub ANIMEFLIX Attack on Titan Final Season