September 18, 2021 16:24
Хроника

На Табановце уапсен млад скопјанец, за една вечер провалил во 15 такси возила

ЕВР Кисела Вода поднесе кривична пријава против Р.М.(21) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторени 15 кривични дела, од кои 11 дела „тешка кражба” во возила и четири дела „тешка кражба во обид” во возила.

Тој, во периодот од 22.00 часот на 14.03. до 06.00 часот 15.03.2021 извршил 11 кривични дела „тешка кражба” од такси возила и четири кривични дела „тешка кражба во обид” од такси возила, при што се стекнал со противправна имотна корист од околу 22.800 денари и причинил материјална штета од околу 76.500 денари.

Веднаш биле преземени мерки и за него била распишана потерница, а на 08.05.2021 тој бил лишен од слобода на Граничен премин „Табановце”, по што бил спроведен во полициска станица каде што ги признал делата и го појаснил начинот на извршување.

4Anime: Omocha Bako Series Dai 3 Wa: Ehon 1936-nen anime episode Full online free at https://4anime.biz persona 4 the animation online

Website https://aniwatch.pro: Watch Super Dragon Ball Heroes Big Bang Mission aniwatch Episode 16 anime sites

Website https://animefreak.ws: Watch Welcome to the N.H.K. (Dub) animefreak Episode 24 anime

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD

Pantip: https://pantip.com/profile/6596808#topics

Patreon: https://www.patreon.com/gogoanimebe