October 16, 2019 08:39
Хроника

На „Табановце“ откриен мерцедес со фалсификувани документи

На 08.10.2019 во 07.45 часот на Граничниот премин „Табановце“, при контрола на патничко возило „мерцедес 180 Ц“, со српски национални ознаки, управувано од М.Ѓ.(60) од Република Србија, полициски службеници констатирале дека серискиот број на возилото и типската налепница биле фалсификувани. М.Ѓ. и возилото биле предадени на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Нови вести

Кривична за тетовци за неовластено поседување пушка и муниција

Valentina

Во Стара чаршија физички нападнати две лица, поради недоразбирање за издадена сметка

zane

Го ограбиле татко им, однеле 13.800 евра

Valentina