September 25, 2021 03:04
Македонија

На Табановце за влез во државата се чека околу 40 минути

Поради зголемена фреквенција на возила, на граничниот премин Табановце за влез во државата се чека околу 40 минути, а на останатите гранични премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Како што соопшти Автомотосојузот на Македонија (АМСМ), сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

AnimeTV Watch Anime Online | AnimeTVStreaming Anime Episodes

AnimeFLV: Supernatural The Animation anime episode 22 online free at https://animeflv.uk anime stream

Tian Guan Ci Fu (https://animekisa.in/m/NMgD) Episode 11

GoGoAnime: Jinki: Extend (Dub) anime episode 12 online free at https://gogoanime.be one punch man season 2 gogoanime

Telegra: https://telegra.ph/Anime-Flix-06-22

Wikidot: https://www.wikidot.com/user:info/gogoanimebe