December 9, 2021 02:51
Македонија

На само два дена пред избори ВМРО-ДПМНЕ со ново алиби за седмиот пораз, уцените и поткупот беа нивен заштитен знак цели 11 години

Соопштение за јавност – реакција на прес-конференцијата на Драган Ковачки од БМРО-ДПМНЕ

 На само два дена пред изборите, исплашеното ВМРО-ДПМНЕ очајнички бара алиби за седмиот пораз кој ги очекува на 17 октомври. Свесни се дека ќе изгубат, дека не успеаја нивните лаги да ги заташкаат со нови и да ги изманипулираат граѓаните да дадат доверба на бивши затвореници и лица со сомнително минато, лица како Данела која со години крадела струја, лица како Стефковски осуден на казна затвор за продажба на дрога.
 Граѓаните не заборавија дека поткупот, уцените, гласачите од Пустец, кражба на доверлив изборен материјал се обележје на режимското владеење на ВМРО-ДПМНЕ.
 Локалните избори ќе бидат фер и демократски, како што беа сите претходни кои ги организираа институциите предводени од СДСМ.
Ги повикуваме граѓаните да не подлегнуваат на лажните вести од белиот дворец, а ВМРО-ДПМНЕ ако има какви било сознанија истите да ги пријави до надлежните институции. Во спротивно ова е само уште еден од низата обиди да се најде алиби за извесниот пораз што ги чека во недела.

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

anime online AniWatch Attack on Titan Final Season (Dub)

anime websites AniWatch Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

stream anime online AniWatch Horimiya

AniWatch Boruto: Naruto Next Generations

One Piece Episode 999