July 23, 2021 22:19
Свет

На пропалестинските демонстрации во Берлин повредени 93 полицајци, уапсени 59 лица

Во судирите на пропалестинските демонстрации во Берлин, уапсени се 59 лица, а повредени се речиси 100 полицајци, соопшти денеска германската полиција.

Околу 3.500 луѓе се собраа вчера во Берлин, на еден од бројните европски собири по повод растечкиот конфликт меѓу Израел и палестински Хамас во Појасот Газа.

Кога полицијата се обиде да ги растера демонстрантите со солзавец, тие возвратија со фрлање шишиња и камења. Притоа се повредени 93 полицајци.

AnimeDao one punch man season 2 animedao: Watch Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1 (https://animedao.nl/m/Y1QJ/ep-1)

AnimeTV animetv onepiece: My Hero Academia (Dub) (https://animetv.cc/m/1Vnp) Episode 13