June 26, 2022 16:52
Свет

На Малта запленет тон и пол кокаин во контејнер со банани за Словенија

Малтешките цариници заплениле рекордни 1,5 тон кокаин, проценет на 300.000.000 евра, скриен во контејнер во кој се превезувале банани од Колумбија за Словенија, објави малтешкиот весник „Малта тудеј“.

Цариниците заплениле 50 вреќи со близу 1.500 пакувања од по еден килограм кокаин на брод што пловел за Копер во Словенија.

Случајот го истражува Одделот за наркотици при полицијата во Малта, пренесува СТА.

Царината соопшти дека заплената е рекордна по обем и вредност, многу поголема од пратката од 800 килограми кокаин запленета во истото пристаниште минатиот месец.

Малтешките цариници заплениле вкупно 750 килограми кокаин во 2019 година, 612 килограми во 2020 година, а лани 740 килограми.

 

Go88 - Thế giới game cá cược trực tuyến lớn nhất Việt Nam go88 ko rút được tiền nạp go88 không nhận được tiền

đường link tải sunwin kinh nghiệm chơi tài xỉu sunwin sunwin cổng 2