January 26, 2021 06:11
Спорт

На Кавани му се заканува суспензија поради расизам искажан на социјалните мрежи

На Уругваецот Едисон Кавани, кој му донесе победа на Манчестер Јунајтед против Саутемптон (3:2) во неделата, му се заканува суспензија поради расизам искажан на социјалните мрежи. Кавани му се заблагодарил на еден навивач што му честитал со зборовите „благодарам црнче“.

Со два гола и асистенција, Кавани беше најзаслужен за резултатски пресврт и победа на Манчестер јунајтед по водството на Саутемптон од 2:0.

The Seven Deadly Sins Episode 24 at website https://animeplanet.cc solo leveling anime planet

Watch Kaguya-sama: Love is War Episode 8 at ANIMEFLIX demon slayer animeflix