July 20, 2019 21:22
Магазин

На Дејв Мастејн од „Мегадет” му е дијагностициран рак на грлото

 Фронтменот на американскиот метал бенд „Мегадет”, Дејв Мастејн изјави дека му бил дијагностициран рак на грлото.

Пејачот и гитарист ја сподели веста на социјалните мрежи. Тој напишал дека соработува со докторите, со кои направиле план за лекување и се надева дека има 90 отсто шанса за успех. Третманот на музичарот е веќе почнат.

Поради здравствениот проблем на Мастејн, групата беше принудена да откаже голем дел од нејзините концерти.

Сепак, тој и неговите колеги продолжуваат да работат на новиот албум. Последниот албум беше издаден во 2016 година „Дистопија”, а награден со „Греми” во 2017 година

Нови вести

Глоба од 950 евра и протерување за Германци кои на плинско вареле кафе на мост во Венеција

Daniela

Том Круз го најави новиот „Топ Ган”

Daniela

Либеро бенд имаат нешто ново и не е едно, туку 1001!

24news