February 26, 2021 19:40
Балкан

На грчкиот остров Закинтос пронајдени 800 килограми експлозивен материјал

Во напуштена куќа во село на грчкиот остров Закинтос, полицијата пронашла 800 килограми амониум нитрат, објавија грчките медиуми.

Според локалните медиуми од островот, експлозивниот материјал бил спакуван во 32 пакувања по 25 килограми, а куќата во која што бил пронајден е напуштена, бидејќи изгорела во пожар, кој пред неколку години го зафати овој дел на Закинтос.

Sleepy Princess in the Demon Castle (https://funimationfree.com/m/3Lm0) Episode 12 at Funimation funimation sign up

Watch Gintama Episode 155 (https://animeflix.nl/m/2Ee/ep-155) at website https://animeflix.nl. See more weathering with you animeflix