November 27, 2021 19:19
Македонија

На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата

– Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни коловози.

Како што соопшти АМСМ интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

https://animefreak.ws kiss anime freak

Watch anime online for free at WCOStream close enough wcostream

Website https://animetv.cc: Watch Kid Icarus: Uprising animetv Episode 6 gogo anime tv kissanime

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD

Watch anime online for free at AnimeHeaven anime heaven anime