June 27, 2022 15:22
Македонија

На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата

Сообраќајот на патиштата се одвива непречено по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен, соопшти Авто-мото сојузот.

На граничните премини, од македонска страна, како што се посочува, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Од АМСМ препорачуваат прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

đăng nhập go88 trên web mã giao dịch go88 may88 nhà cái cho go88

không tải được sunwin sunwin không nạp được tiền sunwin stevia international inc