September 25, 2021 04:07
Македонија

На граничниот премин Табановце за излез од државата се чека околу еден час

Поради зголемена фреквенција на возила, на ГП Табановце времето на чекање за излез од државата е околу еден час. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информираат од АМСМ.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Website https://gogoanime.be: Watch Medaka Box Abnormal (Dub) gogoanime Episode 12 one punch man season 2 gogoanime

Watch anime online for free at KissAnime kissanime2

Website https://animeflv.uk: Watch Gundam Build Divers Prologue animeflv Episode Full animes online

AnimeFreak: Tekkaman Blade anime episode 49 online free at https://animefreak.ws my hero academia animefreak

Visual: https://visual.ly/users/gogoanimebe/portfolio

Gfycat: https://gfycat.com/@kissanimemx