January 17, 2019 13:00
Балкан

На граничниот премин Долно Блаце приведен Косовец кој се барал со меѓународна потерница

Во текот на вчерашниот ден на граничниот премин Долно Блаце од страна на надлежните било приведено едно лице на возраст од 26 години, со иницијали А.С., за кое претходно била издадена и меѓународна потерница, информираа од полицијата.

Во 17 часот и 45 минути лицето е предадено на полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка за понатамошна постапка, се вели во соопштението од полицијата.

Related posts

Британка паднала од брод, цела ноќ ја поминала во јадранското море

24news

Брисел: Не се добредојдени одлуките на косовската влада за тарифите и трансформацијата на војската

Igor

Нова Демократија: Уставната ревизија го прекршува на три начини Договорот од Преспа

Igor