Балкан

На граничниот премин „Божај” запленети 520 килограми марихуана и 20 килограми хашиш

На граничниот премин Божај, црногорските власти заплениле околу 500 килограми марихуана и 20 килограми хашиш откриени во камион со албански регистарски таблички, пренесуваат албанските медуми, повикувајќи се на црногорската полиција.

-Дрогата е пронајдена во камион натоварен со вреќи со суви лековити билки, кој претходно минал на преминот Хан Хоти од албанска страна. Требало да транзитира низ територијата на Црна Гора, со крајна дестинација Германија. Истата била сместена во 80 вреќи, а ја открило службено полициско куче тренирано за пронаоѓање наркотици, наведуваат медумите.

Упасен е возачот на камионот, албански државјанин, кој ќе одговара за кривично дело „производство, држење и ставање во промет опојни дроги”.

sites to watch anime. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy- Episode 9

online anime JUJUTSU KAISEN

ANIMEFLIX Redo of Healer

free anime Mieruko-chan

watch subbed anime ANIMEFLIX How NOT to Summon a Demon Lord Ω