Македонија

На Гинекологија се роди најголемото бебе родено во државата

Универзитетската клиника за Гинекологија и Акушертство објави интересна информација дека претходниот месец на клиниката се родило најголемото бебе родено во државата.

„Еден мал куриозитет …во месец февруари на ГАК со спонтано породување се роди најголемото бебе родено во државата …машко бебе 5700 г. тешко и 55 см долго“, објавија од Гинекологија.

Еден мал куриозитет …во месец февруари на ГАК со спонтано породување се роди најголемото бебе родено во државата …машко бебе 5700 г. тешко и 55 см долго <3

Gepostet von ЈЗУ Универзитетска Клиника за Гинекологија и Акушерство – Скопје am Montag, 11. März 2019

Нови вести

СДСМ: По хаосот што го оставија ВМРО-ДПМНЕ немаат кредибилитет да зборуваат за препораките од УНЕСКО

Daniela

Столтенберг и Северноатлантскиот совет на НАТО доаѓаат во Скопје

Daniela

Џафери во Ватикан на манифестацијата „Македонија во чест на Св. Кирил“

Igor