January 16, 2022 20:57
Македонија

На бугарската адреса на „Беса транс“ во Ќустендил се регистрирани 23 македонски фирми

На адресата во Ќустендил, на која се наоѓа седиштето на фирмата „Беса Транс“, се регистрирани уште 23 македонски фирми, јави бугарската телевизија БТВ повикувајќи се на проверка која нивните новинари ја направиле во Трговскиот регистар.

Седиштето на оваа и на другите македонски фирми е всушност стан во зграда во кој, при проверката на екипата на БТВ, било утврдено дека живее возрасна болна жена. Таа на новинарите им рекла дека нејзиниот син работел во фирмата пред 10 години, но оттогаш нема ништо со неа.

Пред седиштето на „Беса транс“ во Скопје од утрото се распоредени полициски службеници. Роднина и пријатели на патниците се пред просториите на агенцијата „Беса транс“ очекувајќи информации во каква состојба се нивните блиски и познаници.

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub) Episode 5

ANIMEFLIX Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

english anime Death Note (Dub)

Attack on Titan Season 2 Episode 10