February 24, 2019 04:47
Свет

На американскиот пацифички северозапад падна снег

На пацифичкиот северозапад падна снег, а жителите го одбележаа со заминување на санкање и скијање на околните брда, јавија американските медиуми.

Во некои области паднала голема количина снег, а метеоролозите најавуваат нови врнежи на почетокот од следната седмица.

Во некои делови ударите на ветрот достигнувале 40 километри на час, а локалните власти на Хаваите ги предупредија жителите да бидат подготвени на поплави, и за евентуална евакуација.

Related posts

Германија одобри 8 милијарди евра за изградба на подводен тунел кон Данска

Filip

Денешниот протест на „жолтите елеци“ посветен на повредените демонстранти

Ivona

„ЕПЛ“ ќе повлече спорни модели на Ајфон во Германија

Igor