January 25, 2022 06:23
Хроника

На автопат Куманово – Скопје – Велес, 85 санкции за брзо возење 

Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата во текот на вчерашниот ден спроведе зајакната акциска контрола на автопатот Куманово – Скопје – Велес за санкционирање возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 85 возачи.

Од нив, 13 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а едно возило се движело со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.

Како што информираа денеска од МВР, засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Attack on Titan Season 2 Episode 7

AnimeDao Kiss x Sis (TV)

watch animes Bleach (Dub)

stream anime online AnimeDao JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

english dubbed anime AnimeDao My Hero Academia Season 3