June 24, 2022 04:44
Хроника

На автопат Куманово – Скопје – Велес „уловени“ возачи кои „летаат“

Денеска (24.05.2022) Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата спроведе зајакната акциска контрола на автопатот Куманово – Скопје – Велес за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 71 возач. Од нив, девет возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а три возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.  

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

phần mềm hack tài xỉu go88 miễn phí go88 có hợp pháp không quên mật khẩu go88

kết quả sunwin sunwin stevia international sunwin bịp như thế nào