August 5, 2021 02:38
Свет

На автобус во Русија му откажале сопирачките – шест мртви и 15 повредени

Шест лица загинаа утрово, а 15 се повредени во автобуска несреќа на работници во Русија.

Автобусот превезувал работници до фабрика во градот Леснаја, во регионот Свердловск, 1.350 километри источно од Москва.

Според официјалните лица, сопирачките на автобусот откажале, тој ја пробил портата на фабриката и налетал на луѓето на блиската автобуска станица.

Полицијата започна кривична истрага.

AniWatch Watch anime online, English anime online HD. Gatchaman (Dub) (https://aniwatch.pro/m/jYBD) Episode 3

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD. Yu☆Gi☆Oh! 5D's: Shinkasuru Kettou! Stardust vs. Red Demon's (https://animebee.to/m/3dwe) Episode Full

GogoAnime Watch anime online, English anime online - Gogoanime. Dropkick On My Devil! Episode 12 (https://gogoanime.be/m/mEa4) Episode Full

KissAnime Blogger: https://www.blogger.com/profile/09364928539063079000