Македонија

Најстудено во Берово, максимални 11 степени во Крушево

Утрово е најладно во Берово каде се измерени минус два степена, а максимални 11 степени е во Крушево, информира УХМР.

Според податоците до осум часот, еден степен е во Скопје-Петровец, Тетово, Струмица и Битола, два во  Куманово, три во Демир Капија, четири во Крива Паланка, Штип и Гевгелија, пет во Прилеп и Маврово, шест во Скопје – Зајчев Рид, Охрид и Лазарополе, седум во Претор, како и десет во Виница и Дојран.

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од северен правец. Дневната температура ќе биде во интервал од 22 до 29 степени. Во Скопје сончево со дневна температура до 26 степени.

english anime. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

watch anime free My Hero Academia Season 5

AnimeDao Bleach (Dub) Episode 362

Komi Can’t Communicate Episode 5

AnimeDao Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc Episode 2

anime sites Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

tải go88