Спорт

Најпознатиот фудбалски менаџер се бори за живот!

Еден од најдобрите фудбалски менаџери во светот, Мино Раиола се наоѓа на интензивна нега во една болница во Милано и лекарите се борат за неговиот живот, пренесуваат голем број на светски медиуми.

Раиола кој има 54 години, бил хоспитализиран поради проблеми со белите дробови, а во последните неколку часа ситуацијата се влошила. Пред осум дена тој имаше операција, а не се знае дали е заразен од Коронавирусот или се работи за некој друг респираторен проблем.

Роден во Италина, Раиола заминал во Холандија од каде и ја започнува неговата неверојатна менаџерска кариера. Голем број на светски ѕвезди биле негови клиенти, а сега под негова палка се Златан Ибрахимовиќ, Ерлинг Халанд, Џиџи Донарума, Пол Погба, Матијс де Лихт, Марко Верати и многу други славни фудбалери.

anime streaming. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) Episode 32

watch subbed anime Attack on Titan Season 3 (Dub)

english anime Komi Can’t Communicate

WONDER EGG PRIORITY

Ranking of Kings