December 12, 2019 01:16
Свет

Најмалку 22 жртви во автобуска несреќа во Пакистан

Најмалку 22 лица загинаа, а 15 се повредени во автобуска несреќа што денеска се случи во Пакистан, соопшти локалната полиција.

До несреќата дошло кога автобус удрил во брдо откако му откажале сопирачките.

Спасувачката операција е отежната поради тешко достапниот терен во планинска обаласт и недостиг на адекватна опрема, јавија локалните медиуми.

Нови вести

Американскиот Сенат одобри предлог закон за именување на Русија спонзор на тероризмот

Filip

Путин: Не престануваат обидите за ревизија на историјата

Filip

Порасна бројот на настрадани од ерупцијата на вулканот во Нов Зеланд

Filip