October 13, 2019 08:24
Свет

Најмалку 22 жртви во автобуска несреќа во Пакистан

Најмалку 22 лица загинаа, а 15 се повредени во автобуска несреќа што денеска се случи во Пакистан, соопшти локалната полиција.

До несреќата дошло кога автобус удрил во брдо откако му откажале сопирачките.

Спасувачката операција е отежната поради тешко достапниот терен во планинска обаласт и недостиг на адекватна опрема, јавија локалните медиуми.

Нови вести

Турција го отфрли предлогот на САД, не сака посредување за Сирија

Filip

Напад врз џамија во Буркина Фасо, најмалку 15 мртви

Filip

Едно лице загина, а 18 се повредени во хотелот што се сруши во САД

Filip