December 14, 2019 15:09
Свет

Најмалку 12 загинати во судир на два воза во Бангладеш

Најмалку 12 лица загинаа и околу 100 се повредени во судирот на два воза во Бангладеш.

Несреќата се случила рано утрово во областа Брахманбарија, околу 100 километри источно од главниот град Дака.

Спасувачките екипи се обидуваат да ги извлечат преживеаните. Бројот на загинати и повредените може да се зголеми во текот на денот.

Нови вести

Две години затвор за поранешниот судански претседател Омар ал-Башир заради корупција

Valentina

Седум загинати и 32 повредени лица во две големи сообраќајни несреќи на автопат во Јужна Кореја

Valentina

Путин: Прославата на 75-годишнината од победата над фашизмот ќе биде најважен настан во 2020 година

Valentina